Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Malta 2008    Camping <i>I Pini</i>

Camping I Pini

Włochy
Włochy, Fiano Romano

Na kemping dojeżdżamy nie bez problemu - postanowiliśmy polegać na opisie z Eurocampu... Nie polecam. Od czasu ostatniej weryfikacji tegoż zbudowali chyba nowe rondo na wjeździe do Fiano Romano, więc zamiast wjechać szybko, zrobiliśmy m.in. rundkę przez centro storico. Ale jakimś cudem trafiamy na stację benzynową i parking, wspomniane w opisie dojazdu. I na "I Pini" dojeżdżamy.

Kemping jest bardzo dobrym miejscem z dwóch względów: jest blisko do Rzymu (to dla tych, co chcą zwiedzać) i jest położony na wzgórzu (dla tych, co chcą odpoczywać). Co wieczór czuje się wyraźny wiatr od morza, które stąd wcale daleko nie jest. Poza tym jest zalesiony (nazwa zobowiązuje ;) ). Niemniej namioty Eurocampu są rozstawione w najmniej ciekawej jego części; dużo przyjemniej byłoby mieszkać nieco wyżej, gdzie przyczepy (mobile home'y) są rozstawione zupełnie pod drzewami, w dosyć dużych odległościach od siebie. W każdym razie polecam!

Żeby było ciekawiej: jeden z Włochów-recepcjonistów zagaduje nas po polsku ;) W Warszawie studiował.

(i) Klagenfurt - A23 (Tarvisio - Udine - Palmanova) - A4 (Palmanova - Venezia est) - SS309 (Venezia - Chioggia - Ravenna) - SS3bis & SS675 (Ravenna - Perugia - Terni - Orte) - A1 & A1dir (Orte - Fiano Romano) - "I Pini", 740 km, ok. 10,5 godziny (wliczając przerwy).

zula - 2021-02-28 06:58
Warto wiedzieć, że jest takie miejsce...

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021