Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    Gęsi, sikory, wiewióry

Gęsi, sikory, wiewióry

Niemcy
Niemcy, Dresden Pillnitz

Skoro tylko zszedłem z promu, po raz kolejny upewniłem się, że dobrze trafiłem. Spojrzałem na plan terenów pałacowych - czy może być (zimą) coś lepszego niż ogród angielski w śnieżny i słoneczny dzień? :)

Po kolei jednak. Zacząłem od obejścia pałacowych budynków. Wiadomo, pałac jak pałac, tu dodatkowo ładnie odnowiony. I zegar wybił dwunastą ("porządnie": 4 + 12, różnymi tonami). Co nie jest bez znaczenia - kto tu przyjedzie w zimie w dzień powszedni? Pewnie, sam nie byłem, ale nie spodziewam się tak samo mało ludzi w wiosenny weekend ;)

Odnośnie jednego ze zdjęć. Myślałem, że do takiego zdjęcia: kowalik w Wikipedii trzeba dwóch osób. A tu widzę, że pani sobie poradziła sama :)

No, ale "Żak" czeka (na felieton), trzeba było gdzieś przysiąść. W obrębie pałacu nic nie znalazłem (nie skusiłem się na restaurację hotelową). Poszedłem do Pillnitz. Trafił mi się zajazd "Przy Palmiarni" (Einkehr am Palmenhaus). Gospodyni była trochę zmartwiona, że nic nie jem, ale jak miałem jeść i pisać? Trochę się napisać udało, reszta może (!) na wieczornym lansie ;)

(i) Einkehr am Palmenhaus, Dresden Pillnitz, Orangeriestraße 5; dojazd autobusem linii 83, przystanek Rathaus Pillnitz; polecam tramwajem linii 2 do pętli Kleinzschachwitz i promem F14; do promu dojeżdża też autobus linii 88.

Przemo
Przemo - 2009-02-17 21:41
Zauważyłeś Grześku, że na ścianie pałacu przy schodach prowadzących do rzeki, zaznaczone są kolejne powodzie (ich okości) i lata w których wystąpiły? -> http://picasaweb.google.pl/krzemyslaw/PalacWPillnitz#5303867598880179010

GregorioW
GregorioW - 2009-02-17 23:25
No masz, Przemo, nie zauważyłem, tak mnie to słońce dzisiejsze o ten śnieg leżący oślepiło. Dzięki za informację! :) Przyjrzę się "następną razą".

Gość
Gość - 2009-02-24 23:04
Rzeczywiście, kowalik z Wikipedii niesamowity...

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021