Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    <i>DB Regio</i>

DB Regio

Polska, Wrocław

Dziś pierwszy dzień kursowania pociągu RE 100 w relacji Dresden Hbf. - Wrocław Gł. Dobrze się składa, bo akurat dziś musiałem się do Wrocławia dostać.

Trasę tę przemierza niemiecki szynobus Siemens Desiro (DB Baureihe 642), planowo w 3 godziny i 33 minuty. Jedzie się nim całkiem komfortowo, szczególnie do Görlitz. Po polskiej stronie szybko się zapełnia...

Jeśliby ktoś jechał na wycieczkę w okolice Drezna, zwracam uwagę, że RE 100 zatrzymuje się wyłącznie na stacjach Dresden Neustadt, Bautzen i Görlitz. Dosyć boleśnie przekonała się o tym dziś pewna rodzina, która chciała dojechać do stacji Riesa... Na głównym na pewno uprzedzali o trasie przed odjazdem, nie wiem jak było przy zapowiedziach na Neustadt.

Od Budziszyna jechałem z jakąś szkolną wycieczką (pół szynobusu zajęli chyba), granicę przejechałem bez sąsiadów, od Zgorzelca miałem za towarzyszy całkiem sympatycznych studentów z Poznania.

Bilet na część polską udało mi się kupić dopiero za Bolesławcem, tak kontroler był zajęty ;)

Aha - planowy przyjazd okazał się niestety niemożliwy, wysiadłem o 17:15.

(i) Dresden Hbf. -> Görlitz -> Wrocław Gł., poc. nr RE 17043/P 60004; bilet Dresden Hbf. - Görlitz: 18,30 €, Zgorzelec Granica Państwa - Wrocław Gł. (kupiony u konduktora, normalny): 34 zł + 6 zł.

Mam już część biletu powrotnego. Planuję obiletować się tak: Wrocław Gł. - Bolesławiec: 28 zł, Bolesławiec - Bautzen (bilet dzienny ZVON): 20 zł, Bautzen - Dresden Hbf.: 10,30 €.

Zanula
Zanula - 2009-03-03 11:51
Zachwycilam sie szynobusem w pieknej hali dworca! Za moich czasow ;) trzeba bylo przesiadac sie w Goerlitz z DVB na PKP (polaczenie do Legnicy nie bylo zbyt korzystne ani czasowo, ani cenowo), popularne wiec bylo korzystanie z autobusu Taeter Tours... Nie wiem, jak bardzo zalezy Ci na przygodach kolejowych, ale polecam mitfahrgelegenheit. Pozdrawiam!

Jul
Jul - 2009-03-24 01:10
Szybki i nie wypruwa kieszeni. Mnie cieszy też ten bezpośredni do Pragi, bo wreszcie nie trzeba wielbłądzić po obcych stacyjach.

BWrTram
BWrTram - 2009-03-30 00:32
Do Pragi też warto kupować trzy bilety: na Polskę, na przejazd granicy i na Czechy.

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021