Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    <i>Die Gläserne Manufaktur</i>

Die Gläserne Manufaktur

Niemcy
Niemcy, Dresden Seevorstadt

Wraz ze swoimi przyjaciółmi Fabian postanowił odwiedzić Szklaną Manufakturę. Mnie zaprosił również, co mnie ucieszyło; szczególnie że oprowadzane są grupy co najmniej 6-osobowe, więc lepiej od razu mieć tylu chętnych ;)

Gdy już się dostaliśmy do środka, zostało nam przybliżone miejsce, w którym ręcznie składane są najbardziej luksusowe volkswageny. Każdy klient ma możliwość dowolnie (przynajmniej w porównaniu do Forda T) skonfigurować swojego VW Phaetona. Od silnika, przez lakier, kolor obić skórzanych czy rodzaj drewna, po kolor pasów bezpieczeństwa. Na pl. Strasburski przyjeżdża CarGoTramem kompletne podwozie i wszystkie części (nadwozie musi jeździć ciężarówką). Potem na dwóch liniach produkcyjnych wszystko się składa. To znaczy nie samo, roboty są tylko trzy ;) Cała fabryka jest jednym wielkim bajerem, tak jak i sam samochód :) Widać, że VW na ten marketing funduszy nie żałowało... Ale może i dobrze, można coś ciekawego zobaczyć :)

(i) Die Gläserne Manufaktur, Dresden Seevorstadt/Großer Garten, Lennéstr. 1 (Straßburger Pl.); dojazd tramwajami linij 1, 2, 4, 10, 12, 13 do przystanku Straßburger Platz.

Jul
Jul - 2009-03-23 23:56
Aż pożałowałam, że nie mam tego organu na p, bo z pewnością bym się podjarała takim opisem :P za to podlinkuję komu trzeba ;)

GregorioW - 2009-03-24 08:03
Ale to jeszcze mało.

Gdy klient przyjeżdża zamówić auto - jeśli dobrze zrozumiałem - przywożą go nawet z innego miasta, rezerwują hotel, organizują bilety do opery i takie tam. Poza tym są specjalne pokoje, gdzie może miło spędzić czas w oczekiwaniu na przystąpienie do wyboru konfiguracji. Z kącikiem dla dzieci, a jakże!

Ale chyba najważniejsze - oprowadzający wspomniał o tym kilka razy - jest możliwość uczestniczenia w Hochzeit (ślubie; tak to podobno tu nazywają) - momencie łączenia podwozia z nadwoziem. Więcej - klient może sobie nawet poprzykręcać kilka śrubek i potem się chwalić, że składał swoje auto :P Oczywście firma zapewnia fotografa, żeby było co potem w prezesowskim gabinecie klienta powiesić.

No, oczywiście odbiór auta też jest specjalną ceremonią, w specjalnym pokoju, z muzyczką, szampanem (no i fotografem :P ). Nie jestem pewien, ale mam wrażenie, że oprowadzający też (po paru godzinach pracy) się chwilami szyderczo/pobłażliwie uśmiechał ;)

Zanula
Zanula - 2009-03-26 13:36
Z Pantheona pamietam tylko zbyt czuly pedal gazu i niebiansko wygodne fotele... Probowales?

Tyle razu wracalam ze Strassburger Platz do siebie... Ach! Lezka sie w oku kreci!

GregorioW - 2009-03-26 18:43
Fotele owszem, wygodne ;) Udało mi się nawet zadać pytanie "Po co ta gałka?", na który sympatyczny pan nie znał odpowiedzi :)

Ale zaraz, jak pedał gazu? Przejechałaś się znaczy? Myśmy tylko wsiadali do takiego w holu wystawionego...

Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021