Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    Jajo Norymberskie

Jajo Norymberskie

Niemcy
Niemcy, Dresden Südvorstadt

W Polsce mamy wolne Boże Ciało, a w całych Niemczech jest wolny czwartek między Wielkąnocą i Zesłaniem Ducha Świętego - Wniebowstąpienie Pańskie. Trafiło się, że akurat w tygodniu, w którym rozpocząłem drugi swój tu pobyt. Pogoda jest bardzo dobra, więc nie mogło się obyć bez wycieczki.

Plany zmieniły mi się już na początku, bo chciałem całą trasę do Pennrich przejechać jednym tramwajem już od dworca, ale za późno wyszedłem i wiedziałem, że mi ucieknie. Postanowiłem spróbować trasą alternatywną: dojechać najpierw autobusem 61 do pętli Löbtau.

Do autobusu wsiadłem na jaju Norymberskim (patrz zdjęcie). Plac Norymberski jest nieco wcześniej (bliżej IGH), samo jajo jest po prostu częścią Nürnberger Str. Znajduje tu się dosyć ciekawa pętla tramwajowa (Südvorstadt), otoczona ponadto niebanalną zabudową.

Zgodnie z planem wysiadłem z autobusu przy ul. Tharandckiej, skąd podjechałem najpierw "13", potem "6" do przystanku Koblenzer Str., gdzie już cierpliwie poczekałem na "szybką siódemkę".

Zanula
Zanula - 2009-05-26 15:45
Koblenzer Strasse?

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021