Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    <i>Dresdner Trödelkaffee</i>

Dresdner Trödelkaffee

Niemcy
Niemcy, Dresden Altstadt

Dziś Pfingstmontag, drugi dzień Zielonych Świątek, tutaj dzień wolny. (W Polsce funkcjonuje od 1971 r. jako Święto Maryi Matki Kościoła i tak tutaj polski ksiądz to przedstawił).

Dziś bez wypraw. Tylko na kolację ;)

Dresdner Trödelkaffee jest miejscem dosyć przytulnym, choć trzeba lubić taki "antyczny kicz" (albo przynajmniej być nań odpornym ;) ). Dobra, może trochę przesadzam - trzeba przyznać, że wystrój jest dosyć bogaty, z pewnością interesujący i przez kogoś przemyślany. Trochę na pewno kawiarnia straciła wskutek (przymusowej?) przeprowadzki tuż sprzed Frauenkirche pięć lat temu, jak czytam teraz na ich stronie.

Jak tam trafiłem? Przeszedłem się przez Kneipenviertel, która jest zapełniona różnego typu knajpami, ale w większości mającymi na celu jakąś "egzotykę" - są tam: włoska, holenderska, południowoafrykańska, chińska itp. A ja znowu chciałem coś "bardziej lokalnego" ;)

Ciekawostka: na niektórych elementach wystroju była przyczepiona cena - jakby się komuś coś spodobało... :)

(i) Dresdner Trödelkaffee, Dresden Altstadt, Gewandhausstraße 9 (tuż przy Kneipenviertel); dojazd m.in. tramwajami linij 1, 2, 3, 4, 7, 12 do przystanku Pirnaischer Platz.

Mama
Mama - 2009-06-24 20:12
Ale ta filiżanka jest do herbaty, a Ty Grzesio pijesz w niej , jak dobrze widzę, kawę. Smakowała ?

GregorioW
GregorioW - 2009-06-24 20:43
Gorzej - to espresso jest ;) No i tak średnio pasowało, wiadomo, ale czego się spodziewać po espresso w "prawdziwej" niemieckiej kawiarni...

Mama
Mama - 2009-06-24 23:21
Jak taka malutka to pewnie, że do espresso. Nie zaskoczyłam, bo u nich zawsze piję Tasse.

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021