Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Tokyo-no shyuumatsu    Tokio w pigułce z prędkością shinkansena. Koniec

Tokio w pigułce z prędkością shinkansena. Koniec

Japonia
Japonia, Atsugi (Aikō-Ishida Station)

(英語 eigo / English here)

W Shinjuku kończy się nasza weekendowa wycieczka. Pozostaje nam tylko wsiąść w ekspres na Odakyū Odawara Line i wrócić do Isehary. Wcześniej tylko trzeba się ustawić w kolejce, by móc szybko wsiąść i zająć miejsce. Jak spać, to jednak lepiej na siedząco :)

Parę słów podsumowania. W piątek dotarliśmy do Shibuyi o 22:00. Wyjeżdżamy z Shinjuku w niedzielę o 23:35. Czyli - 48 godzin w Tokio przedłużyliśmy o dodatkowe półtorej ;) W tych 49,5 h mieści się ok. 11 h snu (+ kilka chwil w pociągach ;) ) i ok. 4 h spędzonych w pociągach metra (plus dodatkowy czas na poruszanie się po stacjach :) ), którymi przemierzyliśmy ponad 120 km, zaliczając 7 z 13 linij. Koszty? Transport, bilety wstępu (tylko dwa razy), noclegi, posiłki - w sumie jakieś 12 000 ¥ na osobę.

Czytelnikowi dziękuję za lekturę i życzę przeżycia takiego weekendu!

(i)
新宿 (Shinjuku) -> 愛甲石田 (Aikō-Ishida), Odakyū Odawara Line, 48,5 km, 1 h.

————

In Shinjuku we're finishing our weekend trip. What's left is to get on an express train of Odakyū Odawara Line and come back to Isehara. But, first we need to queue, so as to enter the car quickly and take a seat. Sleeping is better while seated, isn't it?

A little summary. We reached Shibuya on Friday at 10pm. We're leaving Shinjuku on Sunday at 11:30pm. So, we've made 48 hours in Tokyo 1,5 h longer ;) These 49,5 h include ca. 11 h of sleep (plus few minutes in trains ;) ) and ca. 4 h spent on subway trains (plus additional time spent on moving through stations :) ). On trains only we did over 120 km, having a ride on 7 of 13 lines. The cost? Transport, entrance (twice only), accomodation, meals - ca. 12,000 ¥ per person.

Thank you for reading and wish you such a weekend!

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021