Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    <i>Bierstube</i>

Bierstube

Niemcy
Niemcy, Dresden Südvorstadt

Po kolacji w Campusie przenieśliśmy się do "dużo bardziej studenckiego" miejsca, jak to chyba współlokator mój określił. I rzeczywiście - w Bierstube byłoby chyba trudniej o solidny posiłek, ale za to piwo się leje (dookoła :P ) i muzyka gra słuszna ;) Długośmy tam nie wytrzymali, bo późno się robiło, a i tak już się nie bardzo dało tam pogadać.

Lokal znajduje się na obrzeżu kampusu drezdeńskiej politechniki w budynku nowej stołówki (co udało mi się gdzieś przed chwilą znaleźć). A kampus może się okazać sam w sobie ciekawy, ale o nim będzie jeszcze okazja napisać.

Ciekawostka (czy nie?): w obu klubach przy stoliku obok naszego siedziała ekipa i grała w karty.

Z Bierstube zdjęcia nie mam, więc w zastępstwie coś tramwajowego. Wracam z firmy tramwajem, a tu nagle motorniczy coś mówi. Dało się poznać, że coś nie tak, zresztą cały tramwaj wysiadł. Żeby było ciekawiej, podjechał autobus, który zauważyłem trzy przystanki wcześniej (jechał równolegle i miał napisane "Przejazd techniczny, nie wsiadać"). Po chwili napis zmienił się na "EV3 Coschütz", czyli Ersatzverkehr (zatramwaj znaczy) za linię 3 do Coschütz. Ale - jak widać na zdjęciu - tablica o EV3 nie informowała. Pytania ciekawskich uprzedzam: nie wiem, co się stało i jak długo trwał przestój.

(i) Bierstube, Dresden Südvorstadt, Bergstraße 51; dojazd autobusami linii 61, 72, 76 do przystanku Technische Universität, można też tramwajami linii 3 i 8 do przystanku Nürnberger Platz.

BWrTram
BWrTram - 2009-03-13 00:19
Nie wiesz może co się stało i jak długo trwał przestój?? ;-D

Jul
Jul - 2009-03-24 00:46
Ciekawski ten Bogut. Gdyby nie on, też bym spytała :P

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021