Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    <i>Vapiano</i>

Vapiano

Niemcy
Niemcy, Dresden Altstadt

Po kawie zostawiłem towarzyszy wycieczki, pojechawszy do katedry. Mieli iść dalej na Schwebebahn; jutro się dowiem, jak było.

Niestety, nie zawsze jadam w "tradycyjnych saksońskich gastsztatach". Poza tym, że w tygodniu stołuję się w firmie (korzystnie i "energetycznie", i finansowo), w weekendy zaglądam czasem do Vapiano.

Ta włoska quasi-restauracja warta jest opisania na pewno z jednego względu - na nietypowy sposób "poruszania się" po niej. Przy wejściu dostajemy kartę zbliżeniową. Potem wynajdujemy sobie coś do jedzenia, a do wyboru mamy makaron, pizzę i sałatki. Jest to dla nas na poczekaniu przygotowywane, a proces ten możemy swobodnie obserwować (poplotkować, podpytać; a co!). Gdzie indziej podchodzimy po kawy, wina, desery. Wydatki zapisywane są na naszej karcie i płacimy przy wyjściu.

Dodatkową ciekawostką jest możliwość konsumpcji np. pod drzewkiem oliwkowym. Poza tym przy każdym stoliku mamy w doniczkach bazylię i rozmaryn oraz - to już bardziej spodziewane - oliwy i ocet balsamiczny.

Sieć lokali jest już dosyć rozbudowana, wkrótce ma się też jeden otworzyć we Wrocławiu.

Na tablicy pod sufitem jest między innymi napis: Chi và piano, và sano e và lontano (Kto podąża spokojnie, dojdzie zdrowy i zajdzie daleko).

(i) Vapiano || Pizza | Pasta | Bar, Dresden Altstadt, St. Petersburger Str. 26 (wejście od Prager Str.); dojazd tramwajami linij 3, 7, 8, 9, 11 do przystanku Walpurgisstraße.

Jul
Jul - 2009-03-24 00:04
Ciekawy pomysł, a pizza naprawdę wygląda na włoską (coś o tym wiemy ;). Gdyby i u nas zorganizowali drzewko oliwne, jadałabym u nich codziennie (byle nie makaron).

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021