Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Dresden und seine Umgebung    <i>La Osteria</i>

La Osteria

Niemcy
Niemcy, Dresden Altstadt

Ze względu na popołudniowe plany dobrym pomysłem po wyjściu z katedry było znalezienie miejsca na obiad. Hm, a właściwie niezupełnie "znalezienie", bo upolowałem je podczas wcześniejszych spacerów ;)

La Osteria to pizzeria/restauracja włoska. Ale prawdopodobnie taka "naprawdę" włoska, na tyle na ile to możliwe tutaj ;) Co mam na myśli? Prowadzą ją Włosi. A to często wystarczy, żeby być gwarancją jakości. Nie bez znaczenia jest też to, że mają porządny kamienny piec do pizzy - dzięki temu nie ma jej nawet co porównywać z tą z Vapiano. Poza tym Włoch, który włoskie placki przygotowywał, zdawał się być tam w ogóle szefem. Z premedytacją siadłem więc tuż przy piecu i obserwowałem ;) Był jeszcze młodszy Włoch, który najwyraźniej się jeszcze uczył, jak i co należy robić, dzięki temu obserwacje były jeszcze ciekawsze.

Jak już wspomniałem, pizza rewelacyjna - polecam wszystkim, którzy pizzę włoską lubią. Następnym razem przetestuję jakiś makaron...

Kierując się w stronę akademika, przygotowałem w końcu dawno wymyśloną zagadkę dla czytelników. Na ostatnim zdjęciu jest: a) hotel, b) siedziba rządu Saksonii, c) siedziba dużej korporacji, d) biblioteka, e) coś innego (co?). Nie jest zagadka może ambitna, ale jedyną podpowiedź zasłoniło zielone auto ;) Aha - drezdeńczyków proszę o niepsucie zabawy :P

(i) La Osteria - Italienische Spezialitäten in Dresden, Dresden Altstadt (Kneipenviertel), Kreuzstraße 1. Dojazd - podobnie jak do Rauschenbach deli - prawie każdym tramwajem do Pirnaischer Platz (ten jest najbliżej), Prager Str. albo Altmarkt.

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021