Geoblog.pl    GregorioW    Podróże    Tokyo-no shyuumatsu    W pociągu

W pociągu

Japonia
Japonia, Shin-Yokohama

Jednym z pytań, które mi Ania zadała podczas planowania piątkowej wycieczki, było oczywiście: "Chcesz jechać Shinkansenem?" :) Zrealizowanie tego nie zawsze jest proste, ale akurat nieprzypadkowo to od Odawary dziś zacząłem - tu jest stacja szybkiej kolei.

Jadę jedną stację - do Shin-Yokohamy (Nowej Jokohamy). W 16 minut przejeżdżam 55 kilometrów. Niestety, nie widzę żadnego wyświetlacza z prędkością (jak w niemieckim ICE czy kolejach włoskich, polskich też czasami ;) ). A może nie powinienem się do jego nieznalezienia przyznawać?

Na co podróżnik powinien przy wycieczce Shinkansenem zwrócić uwagę? Na przejazd "turystyczny" nie warto kupować rezerwacji miejsca, ale wówczas trzeba wsiąść do odpowiedniego wagonu, w którym nie będzie taka wymagana. Informację o tym warto znaleźć na peronie, a jeśli się wpadnie w ostatniej chwili (coś o tym wiem ;) ), trzeba szukać pomocy u obsługi pociągu. Pani sprzątaczka była miła i na szczęście zrozumiała, o co pytam, i podała mi odpowiedni numer wagonu :)

No i co, ledwo usiadłem, trzeba było wysiadać ;)

(i) 小田原 (Odawara) -> 新横浜 (Shin-Yokohama), 東海道新幹線 (Tōkaidō Shinkansen)/こだま (Kodama, pol. echo), 55,1 km, 16 min, 1900 ¥ (uwaga: Jorudan podaje tylko basic fare, dochodzi jeszcze super express surcharge; więcej szczegółów tu)

Tomek W.
Tomek W. - 2009-08-06 19:36
Bez sensu taki pociag - w PKP przynajmniej jest czas, zeby podziwiac widoki za oknem :)

Czyngis
Czyngis - 2009-08-18 10:40
Fakt, a tu obraz za oknem sie zlewa :)

GregorioW
GregorioW - 2009-08-18 11:16
Wiecie, zlewa się i nie - trzeba tylko szybko przewijać oczami ;) Nie jest też bez znaczenia, że rzadko są np. drzewa i widok jest też w dal, czyli zlewa się mniej.

Np. w kwietniu jechałem do Łodzi przez jakiś las, to nawet próbowałem zrobić zdjęcie tak, żeby było widać te smugi za oknem, tak mnie to zaskoczyło ;)

GregorioW
Grzegorz Wielgoszewski
zwiedził 16.5% świata (33 państwa)
Zasoby: 453 wpisy453 174 komentarze174 1041 zdjęć1041 5 plików multimedialnych5

20.09.2020 - 06.02.2021